Przejdź do treści

Pakiet badań okresowych

Pakiet badań okresowych
Profil badań okresowych

Profil badań okresowych

Regularne badania profilaktyczne są kluczowe dla każdego, pozwalając na monitorowanie ogólnego stanu zdrowia, wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości i zwiększenie szansy na skuteczne zahamowanie rozwoju chorób. Regularne przeglądy zdrowia stanowią także cenne wsparcie dla lekarzy, umożliwiając szybsze postawienie trafnej diagnozy. Ważne jest, że wczesna diagnoza i odpowiednie leczenie mogą prowadzić do całkowitego wyleczenia wielu schorzeń, nawet tych, które początkowo przebiegają bezobjawowo.

 

KIEDY WYKONAĆ BADANIE?

Zaleca się regularne wykonanie pakietu okresowych badań podstawowych przynajmniej raz w roku jako część profilaktyki zdrowotnej.

Podstawowe badania profilaktyczne powinno się regularnie wykonywać nawet bez obecności niepokojących objawów, aby monitorować swoje zdrowie. Jednakże, jeśli pojawią się jakiekolwiek niepokojące symptomy, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli badania były przeprowadzone niedawno. Dzięki temu możliwe jest szybkie wykrycie lub wykluczenie poważniejszych problemów zdrowotnych.

Profil badań okresowych – KTO?

Regularne profilaktyczne badania powinny być wykonywane przez każdą zdrową osobę, aby regularnie monitorować podstawowe funkcje organizmu i sprawdzać ich prawidłowość. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości zaleca się konsultację lekarską. Badania te są również niezbędne w sytuacji wystąpienia niepokojących objawów, które mogą sugerować problemy z różnymi narządami i układami:
• Bladość skóry, szybsze bicie serca, zawroty głowy, duszności
• Nawracające infekcje, długotrwałe i nieskuteczne antybiotykoterapie, trudno gojące się zmiany skórne
• Przedłużające się krwawienia po urazach, częste siniaczenie
• Gorączka, zmęczenie, powiększenie węzłów chłonnych, bóle kostno-stawowe, problemy żołądkowe, zmiana rytmu wypróżnień, katar, kaszel, ból gardła, bolesne oddawanie moczu, ból podbrzusza
• Bóle i obrzęk stawów i mięśni, poranna sztywność stawów, bóle kręgosłupa
• Wędrujące bóle ciała, duszność, niekontrolowane chudnięcie, nocne poty, przewlekłe stany podgorączkowe
• Obrzęki, zmiany w oddawaniu moczu, podwyższone ciśnienie krwi, metaliczny posmak w ustach
• Zawroty głowy, problemy z koncentracją, bóle w klatce piersiowej, skurcze mięśni łydek, ociężałość kończyn dolnych
• Osłabienie, ospałość, podatność na infekcje, urazy, pogorszenie tolerancji wysiłku, zaburzenia snu, zawroty głowy, omdlenia, nagły wzrost lub spadek masy ciała, zaburzenia miesiączkowania u kobiet

W skład pakietu wchodzą następujące badania

– Morfologia
– Badanie ogólne moczu
– Kreatynina
– Cholesterol całkowity
– Glukoza

Przygotowanie do badania

Materiał na badanie krwi należy pobierać na czczo, co oznacza, że od ostatniego posiłku powinno minąć 8-12 godzin. To zalecenie dotyczy wszystkich badań, ponieważ zmiany wywołane jedzeniem są trudne do przewidzenia, a wyniki interpretowane są w odniesieniu do wartości referencyjnych ustalonych w standardowych warunkach.
Dzień przed badaniem należy unikać obfitych, tłustych posiłków, alkoholu oraz ziół.
W dniu badania bezpośrednio przed pobraniem krwi można wypić niewielką ilość wody.
Przed pobraniem krwi zaleca się 15-minutowy odpoczynek.
WAŻNE! Przed wizytą upewnij się, że masz przy sobie ważny dokument tożsamości, taki jak dowód osobisty, paszport, lub aplikację mObywatel na smartfonie. Dokument ten będzie potrzebny do potwierdzenia Twojej tożsamości podczas wizyty.
Badania możesz wykonać w dniach pon. – pt. w godzinach 7:00 – 11:00

Zobacz najcześciej zdawane pytania

Aby odebrać wyniki, można skorzystać z dwóch opcji:

  • Osobiste odebranie wyników – wyniki można odebrać osobiście w naszej placówce

pon. – pt.  7:00 – 20:00

sb. 9:00 – 13:00

  • Odbiór online – jeśli podczas rejestracji został podany numer telefonu, otrzymasz wiadomość z linkiem, który umożliwia dostęp do wyników online.

Na badania laboratoryjne nie ma konieczności wcześniejszego umawiania. Punkt pobrań jest czynny pon. – pt. 7:00 – 11:00

Na badania laboratoryjne wykonywane prywatnie nie wymagamy skierowania.

Tak, jeśli pacjent upoważni osobę poprzez wypełnienie odpowiedniego dokumentu. Przy odbiorze wyników należy okazać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem, aby personel mógł upewnić się, że przekazuje dokumentację medyczną właściwej osobie. Wypełnione upoważnienie należy dostarczyć do placówki. Upoważnienia telefoniczne nie są akceptowane.

Cena tego pakietu to tylko 70 złotych!

Inne polecane badania

Pakiet ryzyko miażdżycy
Miażdżyca jest poważnym schorzeniem, które może rozwijać się bezobjawowo przez wiele lat, dlatego kluczowe jest zarówno zapobieganie, jak i wczesna diagnoza tego stanu.
Zobacz pakiet
Pakiet trzustkowy
Trzustka to organ znajdujący się w lewej części jamy brzusznej, pod dolnymi żebrami. Ma wydłużony kształt i zmieniającą się wielkość od 12 do 20 cm.
Zobacz pakiet
Pakiet badań nerkowych
Nerki pełnią kluczowe funkcje w organizmie. Są odpowiedzialne za oczyszczanie krwi z toksyn, utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia ciała oraz regulowanie ciśnienia krwi.
Zobacz pakiet

Poznaj listę partnerów, z którymi współpracujemy

Naszymi partnerami od lat są jedne z najpopularniejszych i najbardziej cenionych przez Polaków towarzystwa ubezpieczeniowe: Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU), Allianz oraz Compensa. Pozostajemy także w bliskiej współpracy z siecią laboratoriów medycznych Synevo.