Neurolog
Neurolog
System nerwowy to niezwykle ważny układ w ciele człowieka. Odpowiada m.in. za koordynowanie pracy narządów, poruszanie się, czy odbieranie i analizę bodźców. Kiedy jego funkcjonowanie zostaje zakłócone, z pomocą przychodzi neurolog – lekarz zajmujący się chorobami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego.
Specjalista z tego obszaru medycyny jest przeszkolony w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń neurologicznych. Przygląda się historii zdrowia pacjenta i wykonuje odpowiednie badania, na podstawie których ocenia m.in. funkcję nerwów czaszkowych, stan psychiczny, koordynację, siłę, czucie, czy odruchy.
Warto umówić się na wizytę m.in. przy zawrotach lub bólach głowy, osłabieniu siły mięśni, drżeniu rąk, czy zaburzeniach czucia lub równowagi. Zapraszamy na konsultację do doświadczonego neurologa w Gdyni.
Dobry neurolog w Gdyni prywatnie
Neurolog specjalizuje się w rozpoznawaniu i leczeniu chorób obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Nieprawidłowe działanie tych układów wywiera niekorzystny wpływ na cały organizm. Może utrudniać wykonywanie codziennych czynności, np. powodując paraliż, niedowład, czy drętwienie niektórych części ciała.
Jak znaleźć dobrego neurologa w Gdyni? Szukając doświadczonego, wysoko ocenianego specjalisty. Znaczenie ma empatia i pełne zaangażowanie w proces leczenia. Ważne też, aby była to osoba rzeczowa i posługująca się językiem zrozumiałym dla pacjenta.
Neurologia sama w sobie to bardzo skomplikowana dziedzina medycyny. Co ciekawe, jest blisko spokrewniona z psychiatrią. Zadaniem takiego specjalisty będzie więc rozpoznanie schorzeń zarówno dotyczących nerwów, jak i rdzenia kręgowego oraz mózgu. Doświadczony ekspert stawia trafną diagnozę na podstawie obserwacji ludzkiego ciała i jego reakcji na bodźce zewnętrzne. Poza tym w wielu sytuacjach wysyła pacjenta na dodatkowe testy. Wszystko to pozwala ukierunkować leczenie lub podjąć decyzję o operacji.
Jeśli odczuwane dolegliwości są uciążliwe, warto rozważyć wizytę u neurologa prywatnie. W tym celu wystarczy szybka rejestracja w Ośrodku Diagnostyki Medycznej – telefonicznie lub online.
Jak przygotować się do wizyty u neurologa?
Objawy, które powinny skłonić do wizyty u neurologa prywatnie – czyli jak najszybciej, bez długiej kolejki – to m.in. osłabienie siły mięśniowej, zaburzenia snu/czucia/równowagi/widzenia, zawroty głowy, omdlenia, problemy z koordynacją, szumy uszne, czy pogorszenie pamięci oraz bóle kręgosłupa.
Ważnym elementem badania jest wywiad lekarski. Najlepiej już wcześniej przygotować sobie odpowiedzi na pytania dotyczące objawów, przebytych chorób, zażywanych leków i obciążeń genetycznych. Później neurolog przeprowadza testy, które sprawdzają odruchy fizjologiczne pacjenta. Lekarz ocenia m.in. napięcie mięśniowe, nasilenie reakcji odruchowych, obecność ruchów mimowolnych, ułożenie kończyn. Czasem używa do tego narzędzi, np. młotka neurologicznego.
Jeśli okaże się, że problem pacjenta wymaga głębszej diagnostyki, specjalista kieruje go na dodatkowe badania. Zazwyczaj są to: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny lub elektroencefalografia.
Lekarze zajmujący się tą specjalizacją
Wybierz zaufanego neurologa w Trójmieście
Prywatna wizyta u neurologa w Trójmieście w Ośrodku Diagnostyki Medycznej umożliwia wykrycie chorób organicznych i czynnościowych. Zapraszamy na konsultację w przypadku schorzeń związanych z anatomicznym uszkodzeniem tkanki nerwowej, np. w wyniku zwyrodnień, procesów zapalnych, krwiaków, a także zaburzeń funkcji bez widocznych zmian. Ten drugi rodzaj obejmuje m.in. bezwiedne nadmierne skurcze mięśni poprzecznie prążkowanych i migrenowe bóle głowy.
Częstą przyczyną wizyt są też rozmaite zespoły otępienne oraz choroby zwyrodnieniowe ośrodkowego układu nerwowego. W zakres specjalizacji naszej poradni neurologicznej w Gdyni wchodzą więc takie schorzenia, jak:
- udar mózgu i stany po udarze mózgu,
- bóle głowy o różnym podłożu (w tym migrena),
- nerwica,
- zwyrodnienie kręgosłupa,
- guzy mózgu,
- choroba Alzheimera, Parkinsona, Wilsona,
- padaczka,
- stwardnienie rozsiane,
- rwa kulszowa,
- stany po zapaleniu mózgu (rdzeń lub opony mózgowo-rdzeniowe),
- pląsawica Huntingtona,
- miotonia, miopatie, miastenia.